top of page
  • Obrázek autoraLucie Thomas, M.A.

Co když je to všechno jen test?

Dnes mám pro vás zamyšlení. Někomu bude připadat zábavné, někomu možná trochu zvrhlé. Snad se neleknete.Co když jsou všechny vaše problémy jen testem, jak rychle se dokážete zase zvednout a vyřešit je?


Ale opravdu: Co když je to všechno jenom test? Co když je to jenom hra, která určí, jak rychle a na jaký level dosáhnete?

  • Co když je fronta na poště jen testem, jak jste se posunuli v trpělivosti?

  • Co když je další rozchod jen testem, jestli se přes to tentokrát přenesete dřív než za dva roky?

  • Co když je úžasná pracovní nabídka ze které jste nervózní jen testem, jestli do něčeho nového konečně půjdete i přes svůj strach?

Co když jsou to všechno jen testy, které lze úspěšně zvládnout, když budete chtít?


Můžete říct: No ale co když to žádný test není?


I kdyby ne, tenhle přístup vám nejspíš stejně pomůže situaci zvládnout lépe, než kdybyste k tomu přistoupili jako k hroznému a neřešitelnému problému.


Můžete říct: Takže nabádáte k tomu zametat negativní emoce pod koberec?


To určitě ne. Emoce je třeba prožít, jinak nás později stejně doženou. Jen se jimi nenechte převálcovat na moc dlouho a postupujte dál.


Můžete říct: No ale co když takovou hru s testy hrát nechci?


Dobré je, že vás nikdo nenutí tuto hru hrát. Můžete postupovat jak rychle chcete. Můžete i rezignovat a zůstat na stejném levelu několik měsíců či let, pokud vás zrovna seberozvoj nebaví. Je to na vás.


Neříkám, že je tenhle přístup k životu lék na všechno. Mně osobně už ale párkrát pomohl, abych se s něčím tolik netrápila a nezápasila. A hlavně, abych přistoupila k problému chytře a aktivně – tedy tak, abych testem co nejdříve prošla (a někdy u toho i levelovala nahoru).


Komu by se dnešní článek mohl hodit? Přepošlete jim ho.PS: Chtěli byste dostat na e-mail další články, až vyjdou? Zde se můžete přihlásit k odběru. Nemám ráda spam stejně jako vy a tak se ho nemusíte bát, slibuji!

Comments


bottom of page