KOUČINK PRAHA

Partnerské vztahy / Hledání partnera / Seznamování / Vzhled​ & atraktivita

Sebevědomí & identita ​/ Motivace & prokrastinace / Zdravý životní styl

 

Absolvovala jsem dvouletý výcvik (500 hodin) v Systemickém koučování a supervizi pod vedením MuDr. Františka Matušky ve vzdělávacím a tréninkovém institutu HERMÉS Group Praha.

 

Moje praktická orientace leží ve dvou základních rovinách - jsem kouč partnerských vztahů (vztahový kouč) a kouč osobního rozvoje (osobnostní kouč). Tyto oblasti se vzájemně prolínají a v životě o ně jde až na prvním místě.

 

 

Kdy hledáme kouče?

 

 • Občas se stane, že během žívotní cesty člověk dospěje k názoru, že některou z výše uvedených oblastí by stálo za to minimálně oprášit, ne-li rovnou přehodnotit, změnit, či dát si druhou šanci.

 

 • Jindy si vedeme slušně a dobře se nám daří, načež bez varování a s úmyslem připomenutí našeho lidství vesmír sešle do cesty "dar" v podobě zážitku, který s námi nepěkně zamává, a především pak s naším sebevědomím.

 

 • A někdy se prostě jen chceme pustit do projektu osobního růstu. Často jde o projekt zábavný!

 

 • Osobní rozvoj je jako koupel nebo sprcha - pro optimální fungování je musíme opakovat každý den.

Co pro mě udělá kouč partnerských vztahů?

 

Dostanete se...

 • od "už nechci být sám" k "vím, co chci, a co pro to mám dělat"

 • od "jak být atraktivnější?" k "věřím si a mám co nabídnout"

 • od "co se to ve vztahu mezi námi děje?" k "vím, co s tím"

Co pro mě udělá kouč osobního rozvoje?

 

Dostanete se...

 • od "jak mít víc sebevědomí?" k "můžu se na sebe spolehnout"

 • od "jednou nahoře, jednou dole" k "znám se a mám se rád"

 • od "chci víc produktivity" k "vím, kam jdu a co od toho čekám"

Například "nejsem dost produktivní a prokrastinuju" vlastně často říká.. "Problém jsem já. A můžu i říct proč - jsem líný". Pokud to takhle vidíte, rozumím vám - i já jsem si dřív svoji chabou produktivitu v určitých oblastech vysvětlovala takhle. Může tady ale jít o tisíc jiných věcí, než je lenost.. a zde jsou tři příklady za všechny:

 

"Nejsem dost produktivní a prokrastinuju" může vlastně znamenat:

 

 • "Mám na seznamu asi sto položek a nevím, kde začít" = můj svět je zahlcený položkami, které na mě buď "ušil" někdo jiný, nebo já sám. Není to tedy primárně o vaší lenosti, ale spíš o přehlcenosti - víte, že i když se teď pustíte do práce a budete makat jako o život až do půlnoci, stejně to bude znamenat jen pomyslný centimetr Eiffelovky. A s takovým pocitem se člověk do stavění moc nehrne. V tomto případě potřebujeme oprášit vaše priority a vypíchnout jen ty, které dávají smysl v rámci "vyšší vize".

 • "Nejsem dost kompetentní na to, abych tu věc udělal fakt dobře, tak to radši nechám na někdy jindy" = jsem na sebe přísný. Asi tušíte, že člověk se sklonem k perfekcionismu si nikdy nebude připadat 100% kompetentní na to, aby všechny věci ve svém životě udělal dokonale - a proto někdy ani nezačne. Život sám o sobě JE nedokonalým - pokud se o dokonalost (lidský, v přírodě neexistující koncept) soustavně snažíme, vlastně bojujeme s životem samým - snažíme se ho nějak ošálit, snažíme se ho přemoct, snažíme se mu ukázat, že my na to máme. Kdo se ale nakonec cítí ošálen a přemožen? V tomto případě vypracujeme plán pro akci a jeho jednotlivé kroky tak, abyste neměli čas se zaobírat dokonalostí a prokrastinovat.

 • "Prostě se mi do toho nechce" = nechci dělat věci, které mi v tuto chvíli nedávají smysl. Už se zase snažíte "dokopat se" k otevření učebnice angličtiny, ale přestože leží půl metru od vašeho gauče jste na ni už půl roku nesáhli? Zde opět nemusí jít o vaši lenost - může jít o to, že v tuto chvíli podvědomě necítíte "vyšší smysl" pro to, učit se anglicky - zkrátka nejste motivováni. Například nemáte v plánu si v nejbližší budoucnosti vyjet na cestu po Americe (a proto se učit anglicky) - ale v nejbližší budoucnosti dávají zajímavý pořad v televizi, na Facebooku teď žije diskuze a v koši na prádlo čeká hromada svršků - a zítra ráno byste rádi měli něco čistého na sebe. Vize obětování hodiny angličtině právě teď vám ve skrytu duše absolutně nedává smysl. Opravdu vám ale stále tolik záleží na tom ovládat světový jazyk? Pokud ano, můžeme na vaší motivaci zapracovat.

 • Na všem se dá pracovat: žádný cíl není moc velký, a každá velká touha je příliš silným motivátorem na to, aby byla ignorována.

Psychologická poradna Praha
Coach & Psychologist in English Prague

​© 2013 - 2020    Lucie Úblová, M.A.  |  Kouč a psycholog  |  Praha 1

 • Facebook
 • Instagram