KOUČINK / PRAHA 1

Partnerské vztahy / Hledání partnera / Seznamování / Vzhled​ & atraktivita

Sebevědomí & identita ​/ Motivace & prokrastinace / Zdravý životní styl

 

Absolvovala jsem dvouletý výcvik (500 hodin) v Systemickém koučování a supervizi pod vedením MuDr. Františka Matušky ve vzdělávacím a tréninkovém institutu HERMÉS Group Praha.

 

Moje praktická orientace leží ve dvou základních rovinách – jsem kouč partnerských vztahů (vztahový kouč) a kouč osobního rozvoje (osobnostní kouč). Tyto oblasti se vzájemně prolínají a v životě o ně jde až na prvním místě.

 

 

Kdy hledáme kouče?

 

Občas se stane, že během životní cesty člověk dospěje k názoru, že některou z výše uvedených oblastí by stálo za to minimálně oprášit, ne-li rovnou přehodnotit, změnit, či dát si druhou šanci.

 

Jindy si vedeme slušně a dobře se nám daří, načež bez varování a s úmyslem připomenutí našeho lidství vesmír sešle do cesty „dar“ v podobě zážitku, který s námi nepěkně zamává, a především pak s naším sebevědomím.

 

A někdy se prostě jen chceme pustit do projektu osobního růstu. Často jde o projekt zábavný!

 

Osobní rozvoj je jako koupel nebo sprcha – pro optimální fungování je musíme opakovat každý den.

Co pro mě udělá kouč partnerských vztahů?

 

Dostanete se:

  • od „už nechci být sám“ kvím, co chci, a co pro to mám dělat“,

  • od „jak být atraktivnější?“ kvěřím si a mám co nabídnout“,

  • od „co se to ve vztahu mezi námi děje?“ kvím, co s tím“.

Vztahový kouč Praha
Co pro mě udělá kouč osobního rozvoje?

 

Dostanete se:

  • od „jak mít víc sebevědomí?“ kmůžu se na sebe spolehnout“,

  • od „jednou nahoře, jednou dole“ kznám se a mám se rád/a“,

  • od „chci víc produktivity“ kvím, kam jdu a co od toho čekám“.

Osobní kouč Praha

Například „nejsem dost produktivní a prokrastinuji“ vlastně často říká: „Problém jsem já. A můžu i říct proč – jsem líný/líná“. Pokud to takto vidíte, rozumím vám. I já jsem si dřív svoji chabou produktivitu v určitých oblastech vysvětlovala takhle. Může ale jít o tisíc jiných věcí, než je lenost (a koučování může pomoci ten pravý důvod odhalit). Níže jsou tři příklady za všechny.

 

„​Nejsem dost produktivní a prokrastinuji“ může vlastně znamenat:

 

1. „Mám na seznamu asi sto položek a nevím, kde začít“ = můj svět je zahlcený položkami, které na mě buď „ušil“ někdo jiný nebo já sám. Není to tedy primárně o vaší lenosti, ale spíš o přehlcenosti – víte, že i když se teď pustíte do práce a budete makat jako o život až do půlnoci, stejně to bude znamenat jen pomyslný centimetr Eiffelovy věže. A s takovým pocitem se člověk do stavění moc nehrne. V tomto případě potřebujeme oprášit vaše priority a vypíchnout jen ty, které dávají smysl v rámci vyšší vize.

2. „Nejsem dost kompetentní na to, abych tu věc udělal/a opravdu dobře, tak to raději nechám na někdy jindy“ = jsem na sebe přísný/přísná. Asi tušíte, že člověk se sklonem k perfekcionismu si nikdy nebude připadat 100 % kompetentní na to, aby všechny věci ve svém životě udělal dokonale, a proto někdy ani nezačne. Život sám o sobě JE nedokonalým – pokud se o dokonalost (lidský, v přírodě neexistující koncept) soustavně snažíme, vlastně bojujeme s životem samým – snažíme s