KOUČINK PRAHA

Partnerské vztahy / Hledání partnera / Seznamování / Vzhled​ & atraktivita

Sebevědomí & identita ​/ Motivace & prokrastinace / Zdravý životní styl

 

Absolvovala jsem dvouletý výcvik (500 hodin) v Systemickém koučování a supervizi pod vedením MuDr. Františka Matušky ve vzdělávacím a tréninkovém institutu HERMÉS Group Praha.

 

Moje praktická orientace leží ve dvou základních rovinách - jsem kouč partnerských vztahů (vztahový kouč) a kouč osobního rozvoje (osobnostní kouč). Tyto oblasti se vzájemně prolínají a v životě o ně jde až na prvním místě.

 

 

Kdy hledáme kouče?

 

 • Občas se stane, že během žívotní cesty člověk dospěje k názoru, že některou z výše uvedených oblastí by stálo za to minimálně oprášit, ne-li rovnou přehodnotit, změnit, či dát si druhou šanci.

 

 • Jindy si vedeme slušně a dobře se nám daří, načež bez varování a s úmyslem připomenutí našeho lidství vesmír sešle do cesty "dar" v podobě zážitku, který s námi nepěkně zamává, a především pak s naším sebevědomím.

 

 • A někdy se prostě jen chceme pustit do projektu osobního růstu. Často jde o projekt zábavný!

 

 • Osobní rozvoj je jako koupel nebo sprcha - pro optimální fungování je musíme opakovat každý den.

Co pro mě udělá kouč partnerských vztahů?

 

Dostanete se...

 • od "už nechci být sám" k "vím, co chci, a co pro to mám dělat"

 • od "jak být atraktivnější?" k "věřím si a mám co nabídnout"

 • od "co se to ve vztahu mezi námi děje?" k "vím, co s tím"

Co pro mě udělá kouč osobního rozvoje?

 

Dostanete se...

 • od "jak mít víc sebevědomí?" k "můžu se na sebe spolehnout"

 • od "jednou nahoře, jednou dole" k "znám se a mám se rád"

 • od "chci víc produktivity" k "vím, kam jdu a co od toho čekám"

Například "nejsem dost produktivní a prokrastinuju" vlastně často říká.. "Problém jsem já. A můžu i říct proč - jsem líný". Pokud to takhle vidíte, rozumím vám - i já jsem si dřív svoji chabou produktivitu v určitých oblastech vysvětlovala takhle. Může tady ale jít o tisíc jiných věcí, než je lenost.. a zde jsou tři příklady za všechny:

 

"Nejsem dost produktivní a prokrastinuju" může vlastně znamenat:

 

 • "Mám na seznamu asi sto položek a nevím, kde začít" = můj svět je zahlcený položkami, které na mě buď "ušil" někdo jiný, nebo já sám. Není to tedy primárně o vaší lenosti, ale spíš o přehlcenosti - víte, že i když se teď pustíte do práce a budete makat jako o život až do půlnoci, stejně to bude znamenat jen pomyslný centimetr Eiffelovky. A s takovým pocitem se člověk do stavění moc nehrne. V tomto případě potřebujeme oprášit vaše priority a vypíchnout jen ty, které dávají smysl v rámci "vyšší vize".

 • "Nejsem dost kompetentní na to, abych tu věc udělal fakt dobře, tak to radši nechám na někdy jindy" = jsem na sebe přísný. Asi tušíte, že člověk se sklonem k perfekcionismu si nikdy nebude připadat 100% kompetentní na to, aby všechny věci ve svém životě udělal dokonale - a proto někdy ani nezačne. Život sám o sobě JE nedokonalým - pokud se o dokonalost (lidský, v přírodě neexistující koncept) soustavně snažíme, vlastně bojujeme s životem samým - snažíme se ho nějak ošálit, snažíme se ho přemoct, snažíme se mu ukázat, že my na to máme. Kdo se ale nakonec cítí ošálen a přemožen? V tomto případě vypracujeme plán pro akci a jeho jednotlivé kroky tak, abyste neměli čas se zaobírat dokonalostí a prokrastinovat.

 • "Prostě se mi do toho nechce" = nechci dělat věci, které mi v tuto chvíli nedávají smysl. Už se zase snažíte "dokopat se" k otevření učebnice angličtiny, ale přestože leží půl metru od vašeho gauče jste na ni už půl roku nesáhli? Zde opět nemusí jít o vaši lenost - může jít o to, že v tuto chvíli podvědomě necítíte "vyšší smysl" pro to, učit se anglicky - zkrátka nejste motivováni. Například nemáte v plánu si v nejbližší budoucnosti vyjet na cestu po Americe (a proto se učit anglicky) - ale v nejbližší budoucnosti dávají zajímavý pořad v televizi, na Facebooku teď žije diskuze a v koši na prádlo čeká hromada svršků - a zítra ráno byste rádi měli něco čistého na sebe. Vize obětování hodiny angličtině právě teď vám ve skrytu duše absolutně nedává smysl. Opravdu vám ale stále tolik záleží na tom ovládat světový jazyk? Pokud ano, můžeme na vaší motivaci zapracovat.

 • Na všem se dá pracovat: žádný cíl není moc velký, a každá velká touha je příliš silným motivátorem na to, aby byla ignorována.

Psychologická poradna Praha
Reference klientů

 

 • "Chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat za všechny Vaše rady a skvělý lidský přístup. Hodně jsem se od Vás naučila a uvědomila si plno věcí.. opravdu moc jste mi pomohla. Je super, že existují lidé, jako jste Vy. Kytička byla jenom drobné poděkování a jsem moc ráda, že udělala radost. Do Nového roku přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já a plno zdraví, štěstí a spokojenosti."

- Pavlína (29. 12. 2017)

 • "Díky koučovacím sezením s Lucií jsem si v 22ti letech poprvé našla přítele. Odhalily jsme, z jakých důvodů se mi nedařilo najít fungující vztah a taky jsem díky vedení byla schopna dát dohromady popis ideálního partnera, který byl realistický, ale hlavně - který se ke mně opravdu hodí. Předtím jsem si vybírala typy, se kterými to prostě nikdy fungovat nemohlo, ale to vidím až teď zpětně. Taky jsem si ujasnila, co vlastně mohu svému "ideálu" nabídnout, a na čem bych měla zapracovat. Lucie mi prozradila, jaká je nejlepší cesta k seznámení s kvalitními muži a pak už to šlo skoro samo. S třetím mužem, kterého jsem poznala teď slavíme 3 měsíce. Nikdy jsem nebyla tak spokojená a vděčím za to právě Lucii."

- Jana (20. 8. 2017)

 

 • "Milá Lucie, chci Vám touto cestou poděkovat za Vaše rady a naslouchání. Odnesla jsem si spoustu skvělých nápadů a nových pohledu na věci v mém životě. Děkuji za doporučené zajímavé knížky, meditaci a mnoho dalšího. Určitě budu v započaté cestě osobního rozvoje pokračovat. Vám přeji nekonečně mnoho spokojených klientů a nově nabytých zkušeností. Jste odborník na svém místě a jsem ráda za náš společně strávený čas."

- Markéta (10. 4. 2017)

 • "K Lucii jsem se poprvé objednal na základě referencí na několika webech a musím říct, že nelhaly. Naše společná sezení byla (laicky řečeno) na pomezí mezi psychologickým poradenstvím a (pracovním) koučováním. Lucie mi pomohla zaměřit se na řadu podstatných věcí, kterých jsem si do té doby nevšímal, na některé mi pomohla najít jiný pohled, jiné naopak upozadit. Za velkou výhodu Lucie považuji studium na americké univerzitě, takže budete mít psychologa či kouče západního střihu se vším všudy. S Lucií si velmi rychle vytvoříte vztah, s pocitem, že se znáte roky, což myslím zásadně přispívá k opravdu otevřenému dialogu. Naši spolupráci tak hodnotím jednoznačně kladně a mohu jen doporučit."

- Jan (20. 10. 2016)

 • "Lucie ovládá umění říct jakékoli poznatky při našich koučovacích hodinách s lehkostí a grácií. Často byly lichotivé, ale neváhala mi říct i to, co se jí na mém projevu nezdálo. Každý den se řídím její radou, že se můžu na ostatní usmívat, přestože jsem odjakživa stydlivka. S Lucií jsme hrály hru a natrénovaly pět otázek, které můžu použít v každé situaci a pak se z toho rozvine zajímavý rozhovor. Náš koučink si nemůžu vynachválit a jednohlasně Lucii jako vztahového kouče doporučuji všem, co se v milostném životě potýkají s nějakými problémy."

- Petra (14. 9. 2015)

 

 • "Working with Lucie was a pleasure, she helped me overcome my anxiety in a friendly way. Her method of getting me to come up with answers to my own questions and guiding me made the things we discussed much more memorable. Since our coaching sessions I have been able to deal with situations I previously avoided much better. I hope to keep improving and I believe that I am on the right track after meeting with Lucie for coaching."

- Andrew (12. 2. 2014)

 • "Lucie je naprostý profík, ale i přesto sezení probíhají v přátelském duchu a cítíte se jako doma. Měl jsem již zkušenost s jinými "profesionálními" kouči, avšak Lucie byla zatím jednoznačně nejlepší. Svým koučinkem mi pomohla vyřešit spoustu věcí, na které bych byl sám krátký. Určitě ji doporučuji."

- Ondřej (20. 5. 2013)

 • "Za Lucií jsem přišel s osobním problémem v milostném životě, se kterým jsem již dlouho nedovedl pohnout. Díky naší spolupráci se mi v průběhu 6ti sezení povedlo s problémem nejen pohnout, ale i dosáhnout prvních výsledků - koučování od Lucie na to mělo zásadní vliv. Je profesionální, milá a dovede Vám pomoci s čím budete potřebovat. Jako osobního kouče ji doporučuji všemi deseti."

- Pavel (15. 3. 2013)

 • "Asi jsem nikdy psychologa nepotřeboval, ale když jsem viděl, že to kamarádovi pomohlo dostat se z rozchodu, zkusil jsem to spíš z recese taky. Nakonec jsem u paní Úblové byl asi 5x a ujasnil jsem si leccos, co by mě předtím ani nenapadlo."

- Martin (28. 8. 2015)

Coach & Psychologist in English Prague

​© 2013 - 2020    Lucie Úblová, M.A.  |  Kouč a psycholog  |  Praha 1

 • Facebook
 • Instagram