top of page
  • Obrázek autoraLucie Thomas, M.A.

Jak kormidlujete svůj život?

Jak kormidlujete svoji loď a kam plujete? Jaký je váš přístup k životu, mindset a vaše cíle?


mindset nastaveni mysli seberizeni rizeni kontrola

Zkuste si sebe představit jako silnou kapitánku krásné luxusní lodi. Sebejistě stojíte, pevně držíte kormidlo, koukáte na moře před sebou a plujete. Cítíte se dobře ve své kůži, máte padnoucí plavky a krásný přehoz. Jediné, co vám plavbu trochu komplikuje, jsou vlny a silný vítr. Přehoz vám vlaje dva metry dozadu a vaše vlasy jsou všude.


Vizualizujte si:


– V této představě jste sama sebou. Vy tam stojíte jako kapitánka, vy řídíte a vy odoláváte větru.

– Silný a často nepříjemný vítr jsou názory a vlivy ostatních – vaší rodiny, známých a lidí na internetu.

– Vaše loď je váš život. Obojí stagnuje, anebo pluje podle toho, jak (ne)kormidlujete.

– Vlny jsou různé pozitivní a negativní události ve vašem životě.


Je jen a jen na vás, jak se k tomu kormidlu postavíte. A jestli se tam vůbec postavíte, nebo budete sedět někde stranou. Jak tam teď vidíte samu sebe, když jde o váš život?


– Pokud u kormidla stojíte, jak to vypadá? Stojíte rovně, sebejistě?

– Kormidlujete s chutí do plavby (života), užíváte si jízdu (své dny) a krásný výhled (svět kolem sebe)?

– Anebo máte svěšená ramena a unavený výraz? Ztuhlý krk a zaťatou čelist? Stažené břicho a strach v očích?


Pokud to druhé, tak s tím rychle přestaňte a koukejte si k tomu kormidlu stoupnout hrdě. Vizualizujte si, jak to vypadá. Když to uděláte, ať už v představě, nebo v realitě, příjemné pocity se brzy dostaví. Možná se i začnete cítit lépe ve své kůži a naladíte se na svou vnitřní sílu, odvahu a sebedůvěru.


A co dělat s tím větrem v podobě názorů a vlivů ostatních? Ten je opravdu silný, že? Věc se má tak – o co silnější je vítr, o to pevněji musíte stát. A pokud vám kvůli větru vlasy létají do očí, prostě je odhrňte dozadu a nastavte svou tvář slunci. Ani nevíte, jak vám to teď sluší.


Dále jsou jsou tu vlny aneb různé životní události. Některé jsou fajn – zvládnutá zkouška nebo nový vztah. Ovšem jiné vlny jsou obrovské a vypadají nebezpečně – bolestivý rozchod, nemoc, ztráta někoho blízkého nebo zrada kamarádky.


Víte, co je váš hlavní úkol? I přes všechen vítr a vlny kormidlovat dál. Nepustit se kormidla. Nesedět stranou. I přes vlasy, slanou vodu v očích a nepříjemné pocity nějakým způsobem jet dál. Nevzdat se.


Proč je pro nás někdy tak těžké sebejistě kormidlovat? Myslím si, že nejtěžší je to v momentě, kdy nemáme cíl. Když nevíme, kam tu naši luxusní loď vlastně vedeme. Jestli na Santorini, Maledivy nebo Tenerife.


Někdy je to proto, že jsme si tu destinaci vlastně nikdy neujasnily. A někdy proto, že jsme měly cíl, ale z nějakého důvodu už ta cesta možná není. Obojí jsou časté důvody, proč se lidé necítí dobře ve své kůži. Proto si ujasněte, co chcete.


Důležitou životní otázkou tedy je: Na jaké krásné místo chcete svoji luxusní loď kormidlovat, jak u toho chcete vypadat a jak se chcete chovat?


Stavte na konzultaci, pokud se mnou odpověď chcete probrat.PS: Chtěli byste dostat na e-mail další články, až vyjdou? Zde se můžete přihlásit k odběru. Nemám ráda spam stejně jako vy a tak se ho nemusíte bát, slibuji!

Comments


bottom of page